K3K1Škola nie je len vzdelávacia inštitúcia, ale dokáže deťom aj plnohodnotne vyplniť voľný čas. V našom krúžku chodíme na zaujímavé a pekné miesta. Navštívili sme osadu Vrchrieku i rozhľadňu na Kýčere a vo Svederníku. Počas riaditeľského voľna sme sa boli kúpať na plavárni.  Keď nám počasie neprialo, šli sme do kina a na bowling. Nezaháľali sme ani cez prázdniny a vybrali sme sa na turistický pochod zo Štiavnika cez Čerenku na Ivor. Bola to náročná, celodenná túra, na ktorej sme objavili posledné zbytku snehu. Samozrejme, hneď sme ich využili na guľovačku. Škoda, že počasie nám viac neprialo. Tešíme sa na ďalšie pekné výlety!

MBvychadzka1MBvychadzka2

V piatok 16. 2. vonku krásne svietilo slniečko. Aj keď je ešte február, vonku bolo krásne jarné počasie. A tak sa malí bádatelia vybrali na vychádzku, aby načerpali energiu zo slniečka. Cestou späť do školy sme pozorovali aj kačičky na našej riečke Rovňanka. Plní energie sa už tešíme na jarné prázdniny, ktoré nás čakajú.

Fasiangy 29

V utorok 6. 2.  malí bádatelia navštívili sobášny palác v Bytči. Najskôr si vypočuli zaujímavú prednášku etnologičky Adriány Bárdyovej o zvykoch a tradíciách počas fašiangov. Naučili sa a pozreli si čo je to pochovávanie basy, aké tance sa tancovali počas fašiangov a zoznámili sa s najčastejšou maskou v minulosti - zvieraťom turoňom. Po prednáške si naši šikovní bádatelia v tvorivých dielňach vyrobili svoje krásne karnevalové masky. Niektoré naše výtvory si môžete pozrieť TU.

fasiangy MB

V januári sa malí bádatelia vybrali na vychádzku ku kŕmidlu pre zvieratká. Konečne opäť napadal sneh, tak sme sa tešili aj na zimné radovánky. Okrem jedla pre zvieratká sme si zobrali aj vrecia a lopáre na sánkovanie. Cestou sme si užili riadnu sánkovačku, potom sme sa postarali o hladné zvieratká a ku škole sme sa vrátili poriadne unavení, ale s dobrým pocitom, že sme pomohli zvieratkám a niečo urobili aj pre naše zdravie.

MB krmidlo24

Na Vianoce sa tešia nielen deti ale aj zvieratká v lese. Čo sa im však prihodilo a ako to všetko dopadlo zahrali naši malí divadelníci  druháci Marcus Sotoňák, Zuzanka Pavelčíková, Olívia Tarabíková, prváci Peter Fedor a Ivica Mičuchová, tretiačka Terezka Bočejová prvákom a malým škôlkarom. Svojim divadielkom deťom  spríjemnili čas, ktorý do Vianoc ešte ostáva.

vianocne divadlo2023

MB sankovacka 2023 1

V decembri malí bádatelia využili snehovú nádielku a niekoľkokrát vybehli na blízky kopec pri našom sídlisku. Tu sa dosýtosti vyšantili v snehu,  spúšťali sa na sánkach, boboch, či lopároch. Z kopca sa v ozýval veselý smiech a džavot detí, ktoré si užívali hry v snehu. Do školy sa vždy vracali poriadne unavení, ale spokojní, že strávili čas vonku so sviojimi kamarátmi.

MB sankovacka 2023 2

MB cachtice 1V sobotu 14. 10. sa malí bádatelia vybrali na prvý spoločný výlet. Slniečko už ráno krásne svietilo a nás čakal krásny jesenný deň. Autobus nás najskôr zaviezol do dedinky Podolie, kde sme navštívili Park miniatúr. Na území Slovenska bolo v minulosti okolo 150 hradov. Dnes je ich zopár opravených, viaceré sú ako zrúcaniny a mnohé z nich už neexistujú. Tu sme mohli  vidieť ako tieto hrady vyzerali pred 300 - 500 rokmi, keď boli v plnej svojej kráse, vládli na nich mocní feudáli, ktorých pôsobenie nám dnes pripomína história, legendy a povesti. Našou druhou zastávkou bola zrúcanina Čachtického hradu. Po jeho prehliadke nechýbal nákup suvenírov, ktoré nám budú pripomínať ďalší zaujímavý výlet. Domov sme sa vrátili síce unavení, ale plní nových zážitkov.

MB cachtice 2

MB 23 kolaz

V piatok 29. 9. slniečko krásne svietilo a vonku bol krásny jesenný deň. Preto sa malí bádatelia vybrali na prvú spoločnú vychádzku do prírody. Tento krúžok je veľmi obľúbený a navštevuje ho čoraz viac detí. Vybrali sme sa poľnými cestičkami na dlhopoľský chotár a celou cestou sa ozýval veselý džavot malých bádateľov. Na chotári sme si oddýchli, urobili si piknik a zahrali sa rôzne hry. Domov sme sa vracali cez Rimanovice, unavení po dlhej túre, ale plní nových zážitkov.

Ponuka krúžkov CVČ pri ZŠ s MŠ SUT Veľké Rovné na školský rok 2023/2024

Názov krúžku Vedúci krúžku Zameranie
English stories Mrg.K. Martausová Krajina anglických príbehov pre 3.-5.ročník
Divadelný krúžok PaedDr. M. Michtalíková Rozvoj talentu a tvorivých schopností žiakov