Milí rodičia,

v týchto mesiacoch nemáte možnosť vidieť naše práce, ktoré sme si vytvorili, tak by sme Vám aspoň touto cestou chceli priblížiť, čo sme sa už naučili.

Našou snahou bolo vytvoriť optimálne podmienky v procese adaptácie novoprijatých detí na prostredie a podmienky materskej školy. V prvých    týždňoch v materskej škole deti  hravou  formou spoznali svojich kamarátov, pani učiteľky aj ostatných zamestnancov. Oboznamovali sa s priestormi materskej  školy, zoznamovali so školským dvorom, prehlbovali pozitívny vzťah k domovu a utvárali pozitívny vzťah k MŠ. Poznávali štruktúru rodiny, rozlišovali jednotlivých členov rodiny, orientovali sa v príbuzenských vzťahoch. Na základe pozorovania a praktických skúseností deti vedia určiť ročné obdobie – jeseň a zdôvodniť to konkrétnymi zmenami v prírode. Charakterizujú jeseň opisom niektorých typických znakov a typických ľudských činností, vykonávaných v tomto ročnom období. Oboznamujú sa so základnými poznatkami o ovocí a zelenine, poznávajú odlišnosť stromov a kríkov, pozorujú ich premeny v jesennej prírode. Deti sa naučili rôzne básne, piesne a  riekanky, postupne získavajú zručnosť v grafomotorike, pracujú v pracovných listoch a pracovných zošitoch.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť naše výtvarné práce a pracovné listy a sami posúdiť, aké sú Vaše detičky šikovné.