pastelka1

13. novembera si pripomíname Medzinárodný deň nevidiacich od roku 1946. Je to deň narodenia Francúza Valentina Hauya, ktorý založil prvý výchovno-vzdelávací ústav pre nevidiacich. Jeho cieľom bolo poskytnúť žiakom vzdelanie a zároveň ich naučiť manuálne pracovať. Preto sme si aj my v piatok 12. 11. priblížili život nevidiacich v rôznych aktivitách. Čítali sme si z knižky Mimi a Líza, o dvoch kamarátkach, nevidiacej Mimi a vidiacej Líze, ktoré na spoločných výpravách do fantázie zisťujú, že náš svet sa dá vidieť rôznymi spôsobmi. Pozreli sme si o nich aj rozprávky a štvrtáci k tomu nakreslili krásne ilustrácie. Zahrali sme sa aj na slepú babu.  Slepá baba je hrou, ktorou si kráti chvíle každé dieťa. Bez ohľadu na vek sa s ňou stretol takmer každý. V novej kampani zbierky Biela pastelka sa Slepá baba stala nástrojom, ktorý pripomína chvíle plné neistoty a tmy. Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje život nevidiacich, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Do tejto zbierky sa stále môžete zapojiť aj pomocou SMS na číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2€. Ďakujeme.

pastelka2