MBV5MBV2Svet okolo nás je plný zázračných vecí

Deti z krúžku Malý bádateľ a Všetkovedko sa rozhodli, že začnú skúmaním nášho okolia v malebnej obci Veľké Rovné. Využili sme pekné jesenné počasie a pustili sme sa do prírody. Začali sme tým, že sme sa zastavili pri zmrzline, obdivovali exotické rastlinky v areáli a posilnili sa do cesty výbornou zmrzlinou. Naša cesta viedla okolo obory, kde sme nakŕmili diviakov, spoznali ich správanie a naučili sa rozlíšiť samičku, samca a mláďatká. Pokračovali sme k chotáru, cestou sme spoznávali jesenné plody, ktoré nám ponúka naša príroda. Deti zaujali na ceste aj niektoré nerasty. Na chotár sme prišli trošku unavení a aj vyhladnutí. Ale o to viac nám pochutila opekačka a dodala nám silu na cestu späť. Chotár nám poskytol krásny výhľad na mnohé osady, ktoré sme cestou naspäť spoznávali.  

Zažili sme krásne popoludnie a tešíme sa na ďalšie bádanie a spoznávanie nového, veď hovorí sa, deti vidia aj to, čo dospelí nie.

 

 

      MBV1         MBV3        MBV4