Mesto Žilina disponuje krásnymi kultúrnymi pamiatkami. Jednou z nich je aj hrad Strečno, na ktorý vedú z parkoviska schody. Pred 22 rokmi povedali organizátori z UNIZA, že na schodoch spravia bežeckú súťaž. Samozrejme, že sme nesmeli chýbať aj s našimi žiakmi. Je to veľmi náročná súťaž, pretože veľa ľudí má problém tie schody vôbec vyjsť chôdzou bez prestávky nie to ešte bežať. Naši žiaci to všetko zvládli behom aj keď sa neumiestnili na pódiových priečkach medzi športovcami z rôznych kútov nášho kraja sa nestratili. Bez umiestnenia sme nakoniec nevyšli. Na pódium sa dostal náš pán učiteľ Mgr. Matej Bírošík, ktorý v kategórii mužov skončil na 2. mieste. Veríme, že aj toto bude motiváciou pre žiakov a aj keď sa neumiestnili, odniesli si z podujatia pekný zážitok a radosť z pohybu.

schody1schody2schody3schody4schody5

schody6schody7schody8schody9