So ZUŠ Yamaha na našej škole - Žiaci, ktorí v poobedňajších hodinách navštevujú súkromnú hudobnú školu, sa v mesiaci máj  zúčastnili súťaže Yamaha show 2023 v Žiline. Tu si svoje umelecké zručnosti zmerali so žiakmi z iných pobočiek Žilinského kraja v hre na keyboard, akordeón, heligónku, flautu, klavír, husle a v pop speve.
Naši žiaci predviedli svoje nadanie a získali aj krásne ocenenia:
Hra na akordeón: Markus Sotoňák (1.A) - 1. miesto,  Matúš Šedivý (8.A) - 2. miesto
Hra na heligónke: Matúš Kozák (1.A) - 2. miesto
Hra na klavír: Emília Mičietová (5.B) - 3. miesto
Hra na flautu: Nina Mikolášiková (5.A) - 2. miesto, Sebastien Peter Nemčák (5.A) - 3. miesto
Pop spev: Rebecca Maria Nemčáková (1.A) - 1. miesto,  Emília Mičietová (5.B) - 1.miesto
V hre na keyboard sme sa neumiestnili, ale žiakom ďakujeme za krásnu reprezentáciu:Vanesa Mikolášiková (1.A), Katarína Krchová (4.A), Lucas Bátorek (4.A), Martina Adamusíková (6.A). Takisto v hre na huliach nás krásne reprezentovala Lívia Bátorková (2.A), ale bez umiestnenia. Teší nás, že naši žiaci takto zmysluplne trávia svoj voľný čas a prehlbujú svoje zručnosti aj v hudobnej činnosti. Veď hudba, to je liek.
yamaha23