Do súťaže Literárna cena Jána Frátrika 2022 - 7.ročník poslalo literárne práce 145 žiakov a študentov z rôznych kútov Slovenska. Z toho v rámci III.kategórie bolo 41 prác žiakov základných škôl. A práve v tejto kategórii získala ZLATÚ priečku - 1. miesto - naša žiačka Soňa Jánošíková. Svoju cenu si prevezme na slávnostnom vyhodnotení 16.decembra v Krajskej knižnici v Žiline.

Gratulujeme a tešíme sa z úspechu.

obalka2022V novembri sa zo žiakov našej školy stali ilustrátori. Úlohou tých, ktorí sa zapojili do súťaže školskej knižnice, bolo vymyslieť  a zrealizovať novú obálku ich obľúbenej rozprávkovej knihy. Ilustrácie  sa žiakom naozaj vydarili, mnohé z nich by  určite k svojim knihám použili aj ich samotní autori. 

krabicky 1Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a pomohli nám zrealizovať projekt "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?" Nie je nič krajšie, ako počuť slová detí: "Pani učiteľka, my to nerobíme preto lebo musíme, ale my chceme". Tým bol cieľ splnený a deti pochopili, čo znamená obdarovať tých, čo to potrebujú a hlavné je to, že do každej krabičky sme zabalili aj kúsok nášho srdiečka. 

krabicky 2

DCH

Milí rodičia, tak ako každoročne, i tento rok v našej škole organizujeme zbierku na pomoc ľuďom v núdzi, pod záštitou Diecéznej charity v Žiline. Chceme Vás poprosiť, aby ste spolu s deťmi, podľa možností, pripravili zopár vecí, ktoré pomôžu ľuďom, ktorí to potrebujú. Uvedomujeme si, že v tomto období ste už určite prispeli na mnohé dobročinné projekty, ale chceme, aby sa deti naučili rozdeliť sa, myslieť nielen na seba, ale aj na druhých.
Zberáme: trvanlivé potraviny (cestoviny, konzervy, piškóty, čaj, kávu......) drogistický tovar (zubné pasty, kefky, čistiace prostriedky......) Dary môžete odovzdať triednym učiteľkám.


Za každý dar, Vám za núdznych, vyslovujeme veľké ĎAKUJEM. 

EDŽiaci 6. a 7. ročníka absolvovali tradičnú jesennú turistickú exkurziu EKODEŇ. Ich cieľom sa tentokrát stal geografický bod, kde sa stretávajú hranice Slovenska, Česka a Poľska.  Trojmedzie nad Čiernym je unikátna lokalita na Kysuciach. Z tohto bodu pokračuje 541km slovensko - poľskej hranice a 251 km slovensko - českej hranice. Na Trojmedzí tak mohli žiaci zažiť aj ojedinelý zážitok - stáť naraz v troch štátoch. Počasie nám prialo a my sme si užili krásny deň na úžasnom mieste. 

IBOBV týždni od 7. 11. 2022 prebiehala na škole informatická súťaž I- Bobor, v ktorej si mohli žiaci ponamáhať svoje hlavičky v 5 ľahkých, 5 stredne ťažkých a 5 náročných matematicko- logických úlohách. Viac ako 50 bodov, tým pádom je úspešným riešiteľom a zároveň získava diplom: 

Kategória Bobrík (4.,5. roč.) : Ráztočná (5.A), Michel, Sako, Hnáthová (5.B).

Kategória Benjamín ( 6. a 7. roč.)nikto.

Kategória Kadet (8. - 9. roč.)Kozák, Danihel (8.A.), Věstinský, Cabajová, Horvát (9.A).

Ďakujeme všetkým za účasť v súťaži a gratulujeme výhercom. Budú odmenení na konci šk. roku.

 

DK

Opäť sme boli v divadle,tentokrát však bolo v slovenskom jazyku a rozumeli sme všetko 😁 Don Chichot de la Mancha je literárna postava, ktorú sme nepoznali. Dvaja herci,ktorí odohrali všetky možné aj nemožné postavy nás rozosmievali počas celého predstavenia. Don Quijote spolu si svojím sluhom putovali krajinami na koňovi a somárovi, na pódium si však herci priniesli namiesto toho prastaré bicykle. Sluha so svojím pánom pochádzali z rozdielnych spoločenských vrstiev a mali rozdielne povahy, avšak rozumeli si a vzájomne sa dopĺňali.  Moderné spracovanie literárneho diela žiakov siedmeho,ôsmeho aj deviateho ročníka nielen  pobavilo,ale im aj ukázalo postavu,ktorá stavala do konfliktu ideál a skutočnosť. Zobrazili márnosť večného boja človeka s veternými mlynmi. Nech sa snažíme akokoľvek, jednotlivec nie je schopný sám vyriešiť problémy spoločnosti. 

Žiaci 4.A vo svojom projekte z prírodovedy skúmali tajomstvá vesmíru. Dozvedeli sa o slnečnej sústave a o tom, čo všetko môže skrývať. Možno práve toto učivo a tento projekt mnohým žiakom ukázal nové možnosti poznania.

vesmir4A

315892603 203591538713244 4946670895342449158 n

Nadácia KIA vyhlásila súťaž s názvom „Zručná trieda s Unimat Technics“. Unimat Technics je viacfunkčná súprava (pílka, sústruh, vŕtačka.....), ktorej 8 kusov nám venovala práve Nadácia Kia. V rámci predmetu Technika sme sa do tejto súťaže zapojili s 9.A triedou. Od 16.11-30.11.2022 spustila na svojom facebookovom profile Nadácia Kia Slovakia  hlasovanie. Škola, ktorá získa najviac lajkov pod svoju fotku výrobkov, získa možnosť exkluzívnej prehliadky závodu Kia Slovakia. Trom školám s najväčším počtom lajkov, daruje nadácia Kia Slovakia balíček spotrebného tovaru v hodnote 734,40 € na ďalšie technické vzdelávanie v škole.

PODPORTE NAŠE DETI NA FACEBOOKU NADÁCIE KIA LAJKOM POD NAŠIM OBRÁZKOM.

ĎAKUJEME za naše deti ❤️