Ako sa darilo deviatakom na programovaní? To nám ukázali 27.6.2022 na dolnej chodbe našej školy. Predstavili žiakom 1. a 2. stupňa  5 robotov, ktoré postavili zo stavebnice Lego Mindstorms – EV3STORMS, SPIK3R, TR3CKER, GRIP3R, R3PTOR. Funkcie a programy jednotlivých robotov si mohli žiaci aj vyskúšať. A to sa všetkým veru páčilo. Dokonca aj malým škôlkarom, ktorí si prezentáciu robotov pozreli 28.6.2022. Rovnako im aj naše štvrtáčky (Silvia Korbášová, Nina Mikolášiková a Kristína Ráztočná) ukázali nového robota QOBO, slimáčika, ktorého programujú na 1. stupni a je vhodný aj pre deti z MŠ.

LEGO

naj citatel1naj citatel2Opäť sa skončil jeden školský rok a s ním aj ďalší ročník čitateľskej súťaže O najaktívnejšieho čitateľa, ktorú vyhlásila školská knižnica v spolupráci s obecnou knižnicou. Cieľom bolo prilákať do knižnice viac záujemcov o čítanie kníh. Potešil nás záujem žiakov, ktorí si našli čas a navštevovali obidve knižnice a tiež si vybrali knihy, ktoré aj prečítali. V školskej knižnici sa výhercom stal Tadeáš Hulín zo 7.A triedy a v obecnej knižnici to bol Oliverko Labaj z 2.A a Viktória Heššová z 9.A triedy. Výhercom blahoželáme a veríme, že v budúcom školskom roku budeme mať čitateľov ešte viac.

Žiaci 1. A a 1. B triedy s p. učiteľkami sa rozhodli, že si zaspomínajú na imatrikulácie, Šaša Jaša, ktorý nás sprevádzal šlabikárovým obdobím a oslávia ukončenie 1. školského roka. Na tento účel si pripravili besiedku a pozvali aj rodičov a starých rodičov. Program, ktorý si pripravili ako poďakovanie za podporu a pomoc počas celého školského roka pri učení sa rodičom páčil a deti si užívali rozhovory s rodičmi, v ktorých sa vracali do školských lavíc. Sladký šlabikár deťom chutil.

besiedka prvakov

                citajme si 1 stupen    5rocnik    5rocnik2

V dňoch 20. 6. - 24. 6. prebehol na našej šk ole čitateľský maratón Čítajme si. Projekt vznikol v roku 2008 a realizuje ho Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF. 

Podujatie sa organizuje  na podporu čítania detí a mládeže. Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorú v posledných rokoch vytláčajú nové technológie. Čítanie  poskytuje deťom činnosť vo chvíľach voľna,  podporuje ich fantáziu a prehlbuje vnímavosť.

Záštitu nad podujatím prevzala  pani prezidentka Zuzana Čaputová.  Tento rok čítalo 62 062 detí z celého Slovenska.  Sme radi, že sme aj my mohli prispieť k tomuto výsledku. Z našej školy sa k čítaniu pripojilo 248 žiakov.

                  6rocnik 7A 7B 

                                             8rocnik  9rocnik

 

 

twist5twist4V slnečné júnové ráno, pondelok 13. 6. 2022 sa pred školou stretli štvrtáci a netrpezlivo čakali na príchod autobusu, ktorý ich odvezie na vytúženú školu v prírode. Deti sa tešili aké dobrodružstvo zažijú. Po hodinovej jazde nás pán šofér bezpečne doviezol do cieľa RZ Oliwa v Trenčianskej Teplej.
„Dobrodružstvo, šantenie, oddych, šport, zeleň, túry, diskotéky, animátori, súťaže, zábava, hry, voda, tímy, výlet, málo učenia, dobrý program, opekanie, odmeny dobré jedlo, kamarátstvo bodovanie, spomienky“. 

Deti zažili krásny týždeň, na ktorý budú dlho spomínať. Bolo naozaj veľmi super!

FOTOGALÉRIA

klokanko3klokanko1Výsledky súťaže Matematický klokan - najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže na svete. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli. S klokanovskými úlohami sa popasovali aj žiaci našej školy.
Diplom úspešného riešiteľa získali:
Klokanko 1: Martin Ďurkač, Dávid Malík, Sabína Hrmelová, Nella Škoríková, Lea Majková, Matej Mohylák, Laura Babčanová, Terézia Tarabíková
Klokanko 2: Boris Bavlšík, Alžbeta Kasprzyková, Roman Ladislav Jakubis, Chiara Gabríková, Marcus Fakundíny, Adam Sapieta
Klokanko 3: Lukáš Kudelčík
Klokanko 4: Kristína Ráztočná, Nella Hnáthová, Barbora Palagyová, Filip Kožuško, Denis Šibík
V.A: Izabela Veronika Pavelčíková, Kristína Mohyláková, Tomáš Dudoň
VI.A: Adriana Labajová
Najúspešnejší na 2. stupni bol Michal Věstinský z VIII.A. Ostatní žiaci získali účastnícky diplom. Všetkým súťažiacim blahoželáme!

kozmix

Zámerom súťaže bolo zábavnou formou rozvíjať prírodovednú gramotnosť žiakov. Súťaž pozostávala z desiatich súťažných kôl v termíne od 21. 2. 2022 do 31. 5. 2022. Na začiatku každého súťažného kola na portáli www.kozmix.sk (zdroj textu i obrázku),bol zverejnený príbeh s tematikou prírodovednej gramotnosti Kozmix LAB.

 

 

 

Viete, kto bol Archimedes a kde ležia Syrakúzy? Toto všetko sa dozvedeli žiaci 4.A, ktorí pracovali na projektovom vyučovaní Archimedove zázračné stroje. Naučili sa o mnohých Archimedových vynálezoch, ktoré zachránili Syrakúzy: - kladka, zrkadlové svetlomety, naklonená rovina v potrubí, ktorým do mesta dostali pitnú vodu. Oboznámili sa nielen so strojmi, ale i architektúrou. Na základe poznatkov žiaci v skupinách zostrojili 3D diorámy.

Syr

Záver školského roku nám spríjemnili Jaro Gažo a Radko Pažej z OZ Škola života svojím novým programom Slovensko spieva. V našej školskej záhrade odzneli mnohé známe pesničky a navštívili sme hlavné folklórne regióny Slovenska. Z plného hrdla sme si zaspievali Macejka, Na Kráľovej holi, Sokoly, Lipová lyžka a mnoho iných ľudových piesní. Menšie deti si aj poriadne zakrepčili. Už teraz sa tešíme ich na ďalšie predstavenia.

koncert 21